- Domy z drewna Wrocław -

Poznaj bogatą ofertę projektów, które możemy dla Ciebie zrealizować

domy z drewna wrocław

Pinea-domex

Domy drewniane Wrocław

Domy z drewna Wrocław „Pinea-Domex”, jako producent domów drewnianych, oferuje wykonawstwo ekologicznych i energooszczędnych domów całorocznych i letniskowych. Będąc firmą z wieloletnim doświadczeniem, sukcesywnie poszerzamy swoją ofertę. Wraz ze wzrostem naszych umiejętności, rosną również standardy prowadzenia procesu budowy oraz jakość wykonania, a co za tym idzie – standard mieszkania. Wyspecjalizowane technologie termiczne zapewniają wysokie parametry cieplne wykonywanych budynków. Realizujemy domy według projektów dostarczonych przez klienta. Zaskoczy Cię, że czas od rozpoczęcia budowy do oddania gotowego domu (w stanie „pod klucz”) może wynieść 3 miesiące!

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą.

Zbudujemy Twój wymarzony dom !

Realizacja

Budujemy domy na terenie całego kraju oraz za granicą.

Projekt

Realizujemy projekty domków z naszej oferty, bądź też indywidualnej koncepcji klienta.

Czas budowy

Czas od rozpoczęcia budowy do oddania gotowego domu może wynieść 3 miesiące

DOMY Z DREWNA WROCŁAW

Podstawowe atuty domów drewnianych to: trwałość konstrukcji, funkcjonalność, energooszczędność, troska o ekologię, walory estetyczne, krótki termin wykonania oraz możliwość ciekawej aranżacji wnętrz.

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu domy z drewna: całoroczne – z bali lub szkieletowe oraz letniskowe, w każdym przypadku zapewniając materiały najwyższej jakości, profesjonalnych wykonawców oraz dbałość o najmniejszy szczegół. Jesteśmy elastyczni i z przyjemnością dostosowujemy się do indywidualnych wymogów każdego Klienta – realizujemy domy według znajdujących się w naszej ofercie projektów, ale także według indywidualnych koncepcji.

domy z drewna wrocław
domy z drewna wrocław

DOMY SZKIELETOWE WROCŁAW

Jako producent domów drewnianych, od kilkunastu lat wykonujemy również domy szkieletowe, wykorzystujące szkielet drewniany jako podstawową konstrukcję nośną budynku, a drewniana elewacja stanowi nawiązanie do naturalnych domów z bali. Dom szkieletowy charakteryzuje przede wszystkim lekka konstrukcja i szybki czas wykonania. Nie bez znaczenia jest również kwestia niższej – w stosunku do domu z bali oraz tradycyjnych systemów budowlanych – ceny.

Pozostałe zalety tego typu budynków to: energooszczędność, dobry współczynnik przenikania ciepła, trwałość, „sucha” technologia wykonania oraz przyjazny mikroklimat wewnątrz budynku.

DOMY Z BALI WROCŁAW

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji domów z bali, które stanowią energooszczędne, zdrowe, ekologiczne, praktyczne i zapewniające komfort rozwiązanie.

Domy z bali są alternatywą dla systemów tradycyjnego budownictwa – zarówno z uwagi na konkurencyjną cenę, jak i krótszy czas powstawania takiego budynku. Technika ta, oparta na wewnętrznej konstrukcji szkieletowej oraz balach na zewnątrz, zyskuje obecnie coraz większą popularność.

Szczegóły techniczne dotyczące budowy domów z bali znajdują się w zakładce ,,technologia”.

domy z drewna wrocław
domy z drewna wrocław

DOMY LETNISKOWE WROCŁAW

Wykorzystując technologie drewniane, wykonujemy również domki letniskowe, charakteryzujące się mniejszym metrażem, przystosowane do zamieszkiwania w sezonie od wiosny do jesieni, spełniające funkcje typowo rekreacyjne. Po zastosowaniu dodatkowej izolacji cieplnej możliwe jest również wykorzystanie takiego domu w okresie zimowym.

Do budowy tego typu konstrukcji wykorzystujemy bale cieńsze niż w przypadku domów całorocznych, gdyż nie ma potrzeby inwestowania w grube ściany, a przy tym koszty inwestycji maleją.

Wykonując domy letniskowe, dokładamy wszelkich starań, by połączyć aspekt walorów estetycznych, trwałości i wysokiego poziomu wykonania z funkcjonalnością.

Realizacje

Partnerzy

Masz pytanie?

FAQ

Ze względu na fakt, iż większość pytań jakie do nas trafiają się powtarza, proponujemy zapoznać się z poniżej zebranymi odpowiedziami.

Domy z bali Wrocław maja dużo korzyści. Ogrzanie domu z drewna wymaga mniej energii niż w przypadku budynków z innych materiałów. Domy z drewna, dzięki niższym kosztom ogrzewania, oznaczają nie tylko korzyść dla kieszeni właściciela. Mniej energii potrzebnej do ogrzania domu oznacza jednocześnie, że przy wytwarzaniu energii cieplnej z gazu i węgla, używanych powszechnie w polskich domach i ciepłowniach, do atmosfery zostanie uwolnione mniej dwutlenku węgla. Domy z bali są bardziej ekologiczne.

Przede wszystkim do Państwa należy zakup działki, na której taki dom miałby stanąć. Następnie potrzebny będzie projekt domu oraz pozwolenie na budowę. Potrzebne będzie także wykonanie projektu przyłącza energii elektrycznej i instalacji wodno-kanalizacyjnej. Czynności te wykonuje się lokalnie w oparciu o mapę geodezyjną i indywidualne uwarunkowania inwestycji.

Ponadto do inwestora należy:

 • wykonać fundament zgodnie z projektem kładąc bardzo wielki nacisk na utrzymanie poziomów (tolerancja +/2mm)
 • wodę na plac budowy
 • podłączyć prąd
 • odpowiedni dojazd do miejsca budowy dla samochodów ciężarowych do 18 m długości
 • utwardzenie powierzchni do składowania i sortowania materiału
 • zabezpieczenie materiału przed kradzieżą lub uszkodzeniem
 • zapewnić nocleg dla ekipy montażowej (ok 5 osób)
 • we własnym zakresie wykonanie instalacji elektrycznej oraz komina

Okres montażu domu w Wrocławiu trwa około 4-6 tygodni. Pierwszy etap budowy trwa około 2 tygodnie. W tym czasie montowane są ściany zewnętrzne, konstrukcja dachu wraz z pokryciem, stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna. Drugi etap to wykończenie wewnątrz, schody, podłogi, tarasy, itd. Trwa on od 2 do 4 tygodni.

Wykonujemy domy w technologii szkieletowej (bal z izolacją wełną mineralną) oraz płazówki. Domy produkowane są z bali świerkowych, sprowadzanych z północnej Finlandii i Szwecji, gdzie panujący ostry, zimny klimat pozytywnie wpływa na jakość pozyskiwanego drewna. Jest ono mniej podatne na pękanie oraz wypaczenia. Płazy pochodzą zaś z drzewa tatrzańskiego, ścinanego od wczesnej zimy do wiosny, głównie ze stoków północnych co jest gwarancją doskonałej jakości tego budulca.

Do budowy naszych domów w Wrocławiu wykorzystujemy:

 • bale profilowane lite o grubości 40mm, 60mm, 90mm; wysokości 185mm,
 • bale profilowane warstwowo klejone o grubości 115mm, 155mm; wysokości 225mm,
 • płazy o grubości 160-200mm, wysokości 320-350mm z mszeniem pomiędzy belkami

Zgodnie z prawem w Polsce gwarancja obejmuje 3 lata na konstrukcję. Zleceniodawca oświadczeniem na piśmie może zrezygnować z impregnacji drewna zgodnie z normą DIN 68.800. Drewno jest tym samym dostarczone niezabezpieczone. Drewno jest surowcem naturalnym, które posiada nieregularną strukturę budowy, utrzymuje pewną stałą średnią wilgotność w zależności od warunków otoczenia, dlatego też podczas suszenia zarówno naturalnego jak i mechanicznego, występowanie pęknięć i rys jest zjawiskiem naturalnym, które nie uprawniają do reklamacji. Budynki z bali posiadają wysoką odporność ogniową, a to dzięki zastosowaniu elementów o masywnych przekrojach.

Masz więcej pytań?